Antitrombotica: verdieping en klinische toepassingen

Antitrombotica: verdieping en klinische toepassingen

Welkom bij de cursus ‘Antitrombotica: verdieping en klinische toepassing’. In het eerste deel werd de basis besproken om antitrombotica goed te kunnen begrijpen, met specifiek aandacht voor de hemostase en verschillende antitrombotica in de eerste lijn.

In dit tweede deel van de cursus zullen veelvoorkomende aandoeningen in de eerste en de tweede lijn uitgebreid worden besproken. Deze groep van aandoeningen ligt aan de basis van de overgrote meerderheid van indicaties voor antitrombotica. In dit kader zal ook worden ingegaan op het verband tussen de aandoeningen en het belang van dergelijke indicaties. Verder komt de zin en de onzin van een aantal veelvoorkomende combinatiebehandelingen aan bod.

De theorie wordt wederom geïllustreerd aan de hand van casuïstiek.

Afbeelding van cursus Antitrombotica: verdieping en klinische toepassingen
Accreditatiepunten
2 punten

Ruim 60 geaccrediteerde cursussen

Onbeperkt toegang op ieder device

Niet gesponsord en onafhankelijk

Preview

Na het doorlopen van deze cursus:

Bent u globaal bekend met de belangrijkste indicaties voor de verschillende antitrombotica

Weet u wat de consequenties zijn van een diepe veneuze trombose en/of een longembolie voor het individuele antitromboticabeleid van een patiënt

Weet u wat te consequenties zijn van het lijden aan atriumfibrilleren voor het individuele antitromboticabeleid van een patiënt

Weet u wat de consequenties zijn van het doormaken van een ischemisch cerebrovasculair accident of myocardinfarct voor het individuele antitromboticabeleid van een patiënt

Kunt u beredeneren in welke gevallen anticoagulantia nodig zijn, en in welke gevallen trombocytenaggregatieremmers

Kent u de zin en onzin van enkele veel voorkomende combinatietherapieën

Kunt u met betrekking tot deze patiëntengroep effectief samenwerken met andere hulpverleners in de eerste lijn

Docenten

Chiel Ebbelaar MSc

C.F. (Chiel) Ebbelaar is apotheker en docent aan de Universiteit Utrecht voor de afdeling Farmaco-epidemiologie & Klinische Farmacologie van het departement Farmaceutische Wetenschappen.

Hij houdt zich voornamelijk bezig met onderwijs op het gebied van medicatiereview. Daarnaast studeert hij momenteel SUMMA, de verkorte geneeskunde-opleiding in combinatie met klinisch onderzoek. Hij combineert dit met het geven van post-academisch onderwijs, onder andere voor PAOFarmacie, waar hij program director is van de BIG-6-farmacotherapiecyclus.

Profielfoto van auteur Chiel Ebbelaar MSc
Profielfoto van auteur Dr. Melvin Lafeber MD MSc
dr. Melvin Lafeber MD MSc

Melvin Lafeber is epidemioloog en internist – vasculair geneeskundige / – klinische farmacoloog in het Erasmus MC. Hij is in 2013 gepromoveerd op het onderwerp ‘de Polypill in de Preventie van Hart- en Vaatziekten’ aan de Universiteit van Utrecht. Daarnaast is hij parttime werkzaam als programmamanager voor Medicijnscan bij BENU Apotheken Nederland en is hij zeer betrokken bij post-academisch onderwijs voor apothekers bij BENU Apotheken en PAOFarmacie voor o.a. BIG-6-farmacotherapiecyclus.

Bekijk ook onze gerelateerde cursussen!
Afbeelding van cursus Ge-Bu Dopamine-agonisten en gabapentinoïden bij het restless-legssyndroom
Afbeelding van cursus ADHD: medicamenteuze ondersteuning
Afbeelding van cursus ADHD: definitie en diagnostische strategie
Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!

Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!