Eczeem: medicatie en adviezen

Eczeem: medicatie en adviezen

Eczeem is een veelvoorkomende huidaandoening, vooral bij kinderen: bij ongeveer 1 op de 5 kinderen komt het voor. Er zijn verschillende vormen van eczeem. De meest voorkomende vorm van eczeem is constitutioneel eczeem (CE), ook wel atopisch eczeem genoemd. Hoewel het geen levensbedreigende aandoening is, kan eczeem de kwaliteit van leven ernstig beïnvloeden. Het is vaak niet alleen voor de patiënt zelf een erg belastende aandoening, maar ook – in het geval van kinderen – voor de ouders. Bij oudere kinderen en volwassenen kan eczeem invloed hebben op het schoolleven, het sociale leven, de vrijetijdsbesteding en intieme relaties.

In verreweg de meeste gevallen kan eczeem behandeld worden door de huisarts. De behandeling bestaat meestal uit voorlichting en het gebruik van indifferente middelen (middelen zonder werkzame stof) en lokale corticosteroïden.

In deze cursus leer je veel over de verschillende vormen van eczeem en over de behandeling ervan. Verschillende praktijkvoorbeelden maken duidelijk op welke manier je patiënten met eczeem optimaal kunt helpen.

Afbeelding van cursus Eczeem: medicatie en adviezen
Accreditatiepunten
0 punten

Ruim 65 geaccrediteerde cursussen

Onbeperkt toegang op ieder device

Docenten uit de wetenschap en praktijk

Leerdoelen

Na afloop van deze cursus ken je de mogelijke achtergronden van het ontstaan van verschillende vormen van eczeem en de bijbehorende klachten. Ook ben je bekend met de behandelmogelijkheden en medicatie bij eczeem. Hierdoor kun je gerichte adviezen en voorlichting geven aan patiënten die te maken hebben met eczeem, zowel op het gebied van niet-medicamenteuze adviezen als op het gebied van medicatie.

Docenten

drs. Marc de Leeuw

Marc de Leeuw (1981) studeerde farmacie aan de Universiteit Utrecht. Hij behaalde het apothekersdiploma in 2005. Hij werkte na zijn afstuderen enkele jaren in verschillende openbare apotheken, waarna hij aan de slag ging als apotheker/redacteur bij het Pharmaceutisch Weekblad. Daarna werkte hij bij het Geneesmiddel Informatie Centrum (GIC) van de KNMP. Naast zijn werk bij het GIC specialiseerde hij zich in het schrijven van nascholingen en (medische) artikelen. Sinds juni 2019 richt hij zich volledig op het schrijven van nascholingen en (medische) artikelen als freelance medisch redacteur.

Profielfoto van auteur drs. Marc de Leeuw
Bekijk ook onze gerelateerde cursussen!
Afbeelding van cursus Bacteriële huidinfecties: lokaal of diep?
Afbeelding van cursus Oorontstekingen: ‘oor’zaken en behandelingen
Afbeelding van cursus Medicatiegebruik bij ouderen
Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!

Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!